Blog

Co robić w Gdyni? Przewodnik po atrakcjach na pogodę i niepogodę

Co robić w Gdyni? Pomysły na pogodę i niepogodę

25 marca 2020

Bez względu na porę roku czy temperaturę, warto wybrać się nad polskie morze. Co robić w Gdyni, gdy świeci słońce, a co w deszczowy lub zimny dzień? Przedstawiamy listę przeróżnych – bardziej lub mniej popularnych atrakcji – które warto odwiedzić. 

Co robić w Gdyni, gdy pada lub jest zimno? 

W deszczowe lub bardzo zimne dni nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić polskie morze. Co robić w Gdyni, gdy pogoda nie dopisała? Atrakcji, które warto zobaczyć, jest cała masa: 

Muzeum Emigracji w Gdyni – miejsce to promuje się hasłem “Łączymy historie”. W Muzeum historie Polaków żyjących na terenie naszego kraju, jak również poza jego granicami, łączą się we wspólną opowieść. Ekspozycje przybliżają zwiedzającym dzieje emigracji i emigrantów od XIX wieku aż do współczesności. Są to historie zarówno anonimowych osób, jak nazwisk, które mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu, nauki, biznesu czy szeroko pojętej sztuki. W środy wstęp na stałą wystawę jest bezpłatny – wystarczy w kasie muzeum odebrać bezpłatne bilety. Miejsce znajduje się pod adresem: ulica Polska 1. 

Odległość Muzeum Emigracji od Willi Mewa – około 7-8 kilometrów, w zależności od trasy. 

Centrum Nauki Experyment – miejsce jest zlokalizowane pod adresem Aleja Zwycięstwa 96/98. Odwiedzający doceniają ten punkt za dobry dojazd Szybką Koleją Miejską. Ponadto atutem centrum jest ogromną różnorodność wystaw i eksponatów, a także wiele atrakcji dla najmłodszych. Centrum Nauki Experyment jest nieczynny w poniedziałki. Bilety – możliwy jest zakup online – należy kupić z wyprzedzeniem, nie w dniu wizyty. Miejsce jest skierowane do osób, które chcą poznać świat z innej perspektywy, odkrywców w każdym wieku – małych i dużych.

Odległość Centrum Nauki Experyment od Willi Mewa – 5,2-5,3 kilometra (godzina spaceru). Z wyselekcjonowanej listy atrakcji, znajdujących się w tym wpisie blogowym jest to atrakcja znajdują się najbliżej naszych pokoi w Gdyni.  

Muzeum Motoryzacji – miejsce znajduje się pod adresem ulica Żwirowa 2c. Jest czynne od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17. Poza zwiedzeniem stałej ekspozycji istnieje również możliwość wypożyczenia jednego z eksponatów i przejażdżka podczas wyjątkowej uroczystości, takiej jak ślub czy parada uliczna. W zbiorach muzeum znajduje się wiele pochodzących z różnych okresów XX wieku propozycji kultowych samochodów oraz motocykli. Poza pojazdami na zwiedzających czekają również zdjęcia, mapy samochodowe, schematy różnych części pojazdów i wiele innych.  

Odległość Muzeum Motoryzacji od Willi Mewa – 7-7,2 kilometra, w zależności od trasy.

Co robić w Gdyni, gdy jest sucho i ciepło? 

Co robić w Gdyni na wiosnę, latem lub wczesną jesienią? Warto oczywiście wybrać się na plażę! W Gdyni funkcjonują 4 plaże, przy których są strzeżone kąpieliska: 

  • Babie Doły,
  • Orłowo,
  • Redłowo,
  • Śródmieście.

Inne atrakcje, które są zlokalizowane na świeżym powietrzu, to:

Kępa Redłowska i Klif Orłowski – atrakcje te zlokalizowane są przy ulicy Orłowskiej. To idealne miejsce na spacer o każdej porze roku. Miejsce ma status rezerwatu przyrody, znajduje się tam opracowanych kilka tras (m.in. przyrodnicza i historyczna). Warto spakować wygodne buty, bo podłoże jest trudne, w niektórych miejscach są kamienie (gdy są mokre, to stopy się ślizgają). 

Odległość Klifu Orłowskiego od Willi Mewa – od 7 do 8 kilometrów, w zależności od obranej trasy.

Skwer Kościuszki – jest to ulica uznawana za najbardziej reprezentatywną w Gdyni. Znajdują się tutaj przycumowane dwa statki: Dar Pomorza i Błyskawica, bardzo blisko są również inne popularne i warte odwiedzenia obiekty: Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie. Skwer to również doskonałe miejsce do spacerowania. 

Odległość Skweru Kościuszki od Willi Mewa – od 6 do 6,5 kilometra, w zależności od obranej trasy.

InfoBox – wieża widokowa – to atrakcja, ulokowana przy ulicy Świętojańskiej 30, z której szczytu roztacza się widok m.in. na Skwer Kościuszki i morze. Od października do maja wieża jest czynna od godziny 10 do 20 (poniedziałek-piątek), w weekendy od 11 do 20. W sezonie letnim – czerwiec-wrzesień – od poniedziałku do piątku od 10 do 22, w weekendy od 11 do 22. Ogromnym atutem wieży widokowej InfoBox jest bezpłatny wstęp. Innym, mało znanym punktem widokowym w Gdyni, jest wieża w Kolibkach (ulica Spółdzielcza 15). 

Odległość wieży widokowej InfoBox od Willi Mewa – najkrótsza trasa piesza, jaką wyznacza nawigacja, to 5,9 kilometra. 

Gdyńska Torpedownia – torpedownia znajduje się pod adresem Babie Doły. Obiekt jest dobrze widoczny z plaży w Babich Dołach, do której można dojechać ulicą Zieloną. Do środka nie da się wejść, ale można podziwiać torpedownię z zewnątrz – robi ogromne wrażenie. To miejsce dla fanów historii, pamiątek wojennych, a także malownicza i oryginalna sceneria na sesję fotograficzną. 

Odległość Gdyńskiej Torpedowni od Willi Mewa – 17-18 kilometrów, najszybciej tę trasę można pokonać samochodem, co przy zwyczajnym natężeniu ruchu zajmie około 16 minut.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo – ogród mieści się przy ulicy Marszewskiej 5. Miejsce, które istnieje od 2010 roku, jest wyspecjalizowane w kolekcjonowaniu drzew, krzewów i roślin zielonych, przede wszystkim gatunków charakterystycznych dla terenu Pomorza Gdańskiego. Powierzchnia ogrodu to prawie 50 hektarów. 

Odległość ogrodu od Willi Mewa – najkrótsza trasa piesza, jaką wyznacza nawigacja, to 5,8 kilometra.