Blog

Polskie morze zimą - propozycje atrakcji turystycznych w Gdyni

Gdzie nad polskie morze zimą się wybrać? Lista miejsc i atrakcji z Gdyni

4 grudnia 2019

Polskie morze zimą jest piękne, mniej zatłoczone oraz tańsze niż w sezonie. Dla osób, które nie wiedzą, jaki wybrać kierunek, przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Omawiamy największe atuty przyjazdu nad Bałtyk zimą oraz atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić wtedy w Gdyni. 

Polskie morze zimą – 3 największe atuty

  1. Niższe ceny – zaczynając od miejsc noclegowych, po punkty gastronomiczne, aż na biletach wstępu do muzeów i asortyment sklepów z pamiątkami kończąc – polskie morze zimą jest tańsze niż latem. Wystarczy spojrzeć do naszego cennika podstawowego, by zobaczyć, jakiego rzędu są to różnice,
  2. Mniej turystów – jesienią i zimą Bałtyk nie przeżywa tak dużego oblężenia jak w miesiącach letnich. Polskie morze zimą ma zatem ogromną przewagę nad okresem w sezonie: jest pusto i cicho. To atut, który docenią szczególnie osoby, które marzą o ciszy i spokoju. Mniej ludzi to mniejsze kolejki do przeróżnych atrakcji turystycznych i krótsze czekanie na jedzenie w restauracji. Mniej turystów to również a ponadto dobre i szybkie terminy do zarezerwowania noclegu w dobrym standardzie i niskiej cenie,
  3. Wspieranie lokalnych przedsiębiorców – wiele miejsc nad polskim morzem: hoteli, restauracji czy atrakcji turystycznych, jest otwarta wyłącznie w sezonie, jednak nie wszystkie. Przyjazd nad polskie morze późną jesienią czy zimą dla małych, lokalnych przedsiębiorstw to zastrzyk finansowy, by utrzymać swoją firmę przez okrągły rok lub też dokonać jakiegoś remontu czy pokryć niespodziewane wydatki. Willa Mewa oferuje pokoje w Gdyni przez okrągły rok.  

Gdzie nad morze zimą? Lista atrakcji w Gdyni

Przedstawiamy subiektywny ranking kilku miejsc, które poza sezonem warto odwiedzić w Gdyni:

  • Akwarium Gdyńskie MIR – na miejsce można przyjechać własnym samochodem, bo jest parking, ale również komunikacją miejską – najbliższy przystanek to Przystań Żeglugi 02. W poniedziałki – jak większość innych muzeów – miejsce jest nieczynne. Misja tego miejsca to „prezentowanie gatunków zwierząt wodnych z całego świata, a także przekazywanie wiedzy o środowisku wodnym”.  Akwarium Gdyńskie spełnia funkcję współczesnego zoo, a ponadto podejmuje działania, mające na celu ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Na zwiedzanie tego obiektu warto zarezerwować 1 do 2 godzin. W okresie od 1 października do 31 marca jest otwarte od 10:00 do 17:00, a kasy czynne od 10 do 16:30. 
  • Centrum Nauki Experyment – to udane połączenie nauki z zabawą – dla najmłodszych, ale nie tylko. Do centrum można bezproblemowo dojechać SKM – najbliższy przystanek to Gdynia – Redłowo. W poniedziałki Centrum jest nieczynne. idea i koncepcja tego miejsca to możliwość interakcji z obiektami naukowymi oraz przeprowadzanie własnoręcznie eksperymentów, które pomogą zrozumieć różne procesy i prawa, które zachodzą w przyrodzie. Ponadto miejsce ma w odwiedzających – nie tylko tych najmłodszych – pobudzić ciekawość otaczającym światem. Spacer z Willi Mewa do Centrum Nauki Experyment zajmie niecałą godzinę. 
  • Rezerwat przyrody Kępa Redłowska i Klif Orłowski – kolejne miejsca nad polskim morzem, które można odwiedzać przez okrągły rok. Warto się pospieszyć, bo na skutek różnych zjawisk, takich jak erozja  i sztormy, ściana urwiska cofa się średnio o 1 metr rocznie – za kilkadziesiąt lat może całkowicie zniknąć z listy atrakcji Gdyni. Recenzje tego miejsca są bardzo pozytywne, a oceny wysokie – większość opinii mówi o magii i niesamowitych widokach. Na klif warto przyjść, by w codziennym pędzie na chwilę uspokoić swoje myśli i pozwolić sobie na zadumę w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od miejskiego zgiełku. Klif znajduje się w Gdyni przy ulicy Orłowskiej. 
  • Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego – bulwar rozciąga się na długości aż 1,5 km. To idealne miejsce na spacer, jest również chętnie odwiedzane przez biegaczy, rowerzystów lub inne osoby, które chcą spędzić czas aktywnie i na świeżym powietrzu.
  • Gdyńskie plaże – następna propozycja, którą warto odwiedzić w Gdyni o każdej porze roku, to plaże! Wysoko oceniane przez użytkowników miejsca to Gdynia Orłowo, Gdynia-Śródmieście i Gdynia-Babie Doły. Najbliżej Willi Mewa znajduje się plaża Gdynia-Śródmieście, odrobinę dalej Gdynia-Orłowo. 

Oczywiście powyższa lista to tylko kilka przykładów miejsc i subiektywna próba odpowiedzi na pytanie o to, gdzie nad morze zimą się wybrać. Zachęcamy do eksplorowania zarówno popularnych miejsc z przewodników, jak i tych mniej uczęszczanych. Nieopodal – maksymalnie kilku kilometrów – od Willi Mewa znajduje się wiele innych atrakcji. Poza Akwarium Gdyńskim są to również: Muzeum Marynarki Wojennej, Skwer Kościuszki z żaglowcem Dar Młodzieży i czynna przez całą dobę Przystań jachtowa Marina Gdynia.